Co sebou do lesní školky

Do LESA

Oblečení je vhodné volit dle aktuálního počasí a individuálních potřeb dítěte, náš seznam je pro inspiraci. Je důležité si uvědomit, že dítě je celý den v pohybu, proto neoblékat příliš, je lepší více tenčích vrstev, dobré je investovat do funkčního prádla a nepromokavých materiálů.

LÉTOpevná obuv (nebo alespoň sandálky s krytkou špičkou), kraťásky či tepláky, pokud není extrémně vedro, triko s dlouhým rukávem (ochrana proti klíšťatům), pokrývka hlavy.

JARO/PODZIMpevná obuv nejlépe kotníčková, tepláky – velmi dobrou zkušenost máme se softshellovými kalhotami, triko s dlouhým rukávem, mikina, větrovka – softshellka – nepromokavá (v případě deště gumová) bunda, v případě děště vždy gumové kalhoty, pokrývka hlavy, na podzim prstové rukavice.

ZIMApohorky/sněhule, spodní tílko, punčochy, rolák, mikina, oteplovačky + v případě mokrého sněhu ještě gumové

Každé dítě musí mít batůžek adekvátní velikosti, nejlépe s prsním popruhem (jinak padá z ramínek).


Do BATŮŽKU

 1. Láhev s vodou (v zimě malá termoska s teplým nápojem).
 2. Krabička s dopolední svačinou, adekvátně velikou, opět individuálně dle dítěte tak, aby nemělo do oběda hlad, ale ne příliš velkou, aby oběd jedlo (ke svačinám je dobré dávat dětem ovoce, zeleninu, pečivo s pomazánkou. Vyhýbáme se sladkostem a jídlu, ze kterého je odpad).
 3. Pláštěnka.
 4. Podsedáček (idálně kousek staré karimatky pod zadeček /izolace od zimy a mokra v době dopolední svačinky, která probíhá v lese).
 5. Igelitový sáček se základním náhradním oblečením (spodní prádlo, ponožky, punčošky, tričko, mikina, rukavice).

Do JURTY

 1. Spacák nebo peřinka, polštářek, 1 malý plyšáček na spinkání (pokud dítě potřebuje) – vše ideálně ve velké tačce označené jménem.
 2. Pyžámko.
 3. Taška s náhradním oblečením (spodní prádlo, ponožky, tepláky, tričko, mikina).
 4. Ručník.
 5. Bačkůrky (kdo jse zvyklý nosit), gumové nazouváčky (vhodné nikoli nutné, dětem se nechce při každém vyběhnutí z jurty obouvat a šněrovat do bot).
 6. Holínky.

Všechno oblečení je třeba podepsat či označit značkou. Děti je dobré každé ráno potřít repelentem jako ochranu proti klíšťatům.